19. Szkoła Matematyki Poglądowej

„Ważne przykłady”

1997-08-22 – 1997-08-26, Siedlce

Konferencja poświęcona jest przełomowym pojęciom, dotyczyć będzie całokształtu matematycznych dyscyplin, a koncentrować się będzie na wskazaniu tych konstrukcji, które zmieniły pogląd ogółu badaczy na przedmiot ich badań (zbiór Cantora, podkowa Smile'a, krzywa Peano, forsing itp.).

Program

22 sierpnia 2007, środa

09:15 Jarosław Wróblewski, Baza Hamela
10:15 Zbigniew Marciniak, WP w topologii geometrycznej
11:15 Paweł Strzelecki, Szeregi Fouriera
16:15 Krzysztof Oleszkiewicz, Paradoksalny rozkład kuli i koła

23 sierpnia 2007, czwartek

09:15 Katarzyna Pietruska-Pałuba, WP w rachunku prawdopodobieństwa
10:15 Andrzej Dąbrowski, WP w statystyce
11:15 Wojciech Guzicki, Forsing
16:15 Marek Kordos, Flexory
17:15 Wiesław Kubiś, WP w topologii mnogościowej

24 sierpnia 2007, piątek

09:15 Kazimierz Szymiczek, WP w teorii grup
10:15 Mariusz Skałba, WP w teorii liczb
11:15 Jan Herczyński, Równanie Schrodingera

25 sierpnia 2007, sobota

09:15 Krzysztof Ciesielski, Niedyskretnie i dynamicznie
10:15 Janusz Morawiec, Przykłady falek
11:15 Damian Niwiński, WP w teorii złożoności
16:15 Janusz Olszewski, Dzikie funkcje

26 sierpnia 2007, niedziela

09:15 Tadeusz Januszkiewicz, WP w geometrii różniczkowej
10:15 Dorota Niewieczerzał, WP w teorii pierścieni
11:15 Marek Kordos, Horysfera

Uczestnicy

  1. Krystyna Ambroch
  2. Anna Bałandynowicz
  3. Teresa Biegańska
  4. Maria Borowska
  5. Jacek Chmieliński
  6. Andrzej Chmura
  7. Bogdan Choczewski
  8. Danuta Ciesielska
  9. Krzysztof Ciesielski
  10. Marek Czerni
  11. Andrzej Dąbrowski
  12. Krzysztof Feledziak
  13. Stanisław Godlewski
  14. Renata Gołkowska
  15. Jolanta Grala
  16. Jarosław Grytczuk
  17. Wojciech Guzicki
  18. Jan Herczyński
  19. Agata Hoffman
  20. Mirosław Jakubiak
  21. Tadeusz Januszkiewicz
  22. Celina Kadej
  23. Joanna Kantor
  24. Adam Kolany
  25. Dorota Kolany
  26. Krystyna Kordos
  27. Marek Kordos
  28. Tatiana Korzeniowska
  29. Wiesław Kubiś
  30. Eryk Kurcius
  31. Anna Ludwicka
  32. Maciej Major
  33. Zbigniew Marciniak
  34. Maria Mastalerz-Wawrzyńczak
  35. Małgorzata Mikołajczyk
  36. Wiktoria Miszuris
  37. Janusz Morawiec
  38. Joanna Napiórkowska
  39. Dorota Niewieczerzał
  40. Damian Niwiński
  41. Krzysztof Oleszkiewicz
  42. Krzysztof Omiljanowski
  43. Henryka Palusińska
  44. Ewald Paprocki
  45. Piotr Pawlas
  46. Katarzyna Pietruska-Pałuba
  47. Teresa Pogoda
  48. Zdzisław Pogoda
  49. Tomasz Powierża
  50. Bogdan Roszak
  51. Waldemar Rożek
  52. Piotr Salata
  53. Małgorzata Schmidt
  54. Bibiana Sonelska
  55. Paweł Strzelecki
  56. Barbara Szal
  57. Bogdan Szal
  58. Lesław Szczerba
  59. Kazimierz Szymiczek
  60. Aneta Szynal
  61. Erwin Turdza
  62. Witold Więsław
  63. Katarzyna Wilczek
  64. Urszula Wlazłowska-Zając
  65. Agnieszka Wojciechowska-Waszkiewicz
  66. Czesław Wowk
  67. Jarosław Wróblewski
  68. Anna Żeromska

Medale