LV Szkoła Matematyki Poglądowej.

Tytuł: Co pieniądz robi z nami, a co my robimy z pieniądzem?

Data: 27 – 31 stycznia 2017 roku

Miejsce:
Hotel "Relaks", Trakt Lubelski 4, Wola Ducka (koło Otwocka)

Koszt uczestnictwa: 600 zł

Grono specjalistów praktyków i teoretyków z dziedziny makro i mikroekonomii, aktuariatu, banków i giełdy oraz hazardu przybliżyło
uczestnikom Szkoły świat pieniądza. Mówili m.in.:
  • Dlaczego do finansów nie wystarczą proste rachunki, a jest potrzebna matematyka finansowa?
  • Dlaczego Nash dostał Nagrodę Nobla z ekonomii?
  • O antykapitalistycznej mentalności ludzi wykształconych (Mises, Hayek i inni)
  • Prawdziwa elektroniczna gotówka, czyli o zapomnianym protokole Brandsa.
Wśród prelegentów byli m.in.:
  • Andrzej Topiński (były wiceprezes Związku Banków Polskich, były prezes PKO BP),
  • Wiesław Thor (członek Rady Nadzorczej mBanku),
  • Włodzimierz Waluś (Dyrektor Departamentu Ryzyka Rynków Finansowych w mBanku),
  • Mariusz Skałba (wielokrotny członek Komisji Egzaminacyjnej dla Aktuariuszy, specjalizuje się w teorii liczb oraz ubezpieczeniach i matematyce ubezpieczeniowej).
Harmonogram 55. Szkoły

55. Szkoła Matematyki Poglądowej dofinansowana była ze środków Warszawskiego Centrum Nauk Matematycznych. WCMCS znak pion RGB na strone

Aktualności można śledzić na naszym profilu
www.facebook.com/SzkMatPog/.

Najbliższa, 54. Szkoła, tym razem pod hasłem Kolorowa matematyka, odbędzie się 25-30 sierpnia 2016 w ośrodku Centrum Badań i Edukacji Statystycznej GUS w Jachrance (nad Jeziorem Zegrzyńskim).

Gdy myślimy o kolorach, matematyka raczej nie jest pierwszym skojarzeniem, które przychodzi nam na myśl. Matematycy używają wielu sposobów na wyróżnianie badanych obiektów, często właśnie przez nadawanie im kolorów. Niemniej matematyka jest kolorowa nie tylko dlatego, że matematycy używają kolorowania jako wygodnego narzędzia. W czasie Szkoły zastanowimy się nad rolą kolorów w matematyce i nie tylko.

Koszt udziału w Szkole (noclegi, wyżywienie, opłata konferencyjna) wynosi 600 zł.

Opłatę za udział w Szkole należy wpłacić do 31 lipca 2016 r. na konto:

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
Bank Pekao S.A.
I O/Siedlce
19124026851111000036563195
z dopiskiem 54. Szkoła Matematyki Poglądowej.

Zgłoszenie udziału prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 10 lipca 2016 r.

Potwierdzenie wpisania na listę uczestników prześlemy po otrzymaniu zgłoszenia.

Pojawił się harmonogram 54. Szkoły

O wszystkich zmianach i nowościach będziemy informowali na naszym profilu: