18. Szkoła Matematyki Poglądowej

„Dyskretne metody matematyki”

1997-01-24 – 1997-01-28, Grzegorzewice

Konferencja dotyczy bardzo istotnej przebudowy matematyki w ostatnim półwieczu, a wywołanej upowszechnieniem elektronicznej techniki obliczeniowej tak w badaniach jak i w zastosowaniach. Tematyka dotyczy teorii liczb, kombinatoryki, układów dynamicznych, fraktali, topologii, teorii grafów, algebry, probabilistyki, analizy, a także zastosowań takich jak modelowanie chemiczne czy tomografia.

Program

24 stycznia 1997, piątek

09:15 Zbigniew Marciniak, Hipotezy Weila
10:15 Jerzy Mioduszewski, Lematy kombinatoryczne topologii
11:15 Jan Krempa, Szeregi formalne
12:15 Paweł Strzelecki, Dzieje nieskończenie małych
16:15 Marcin Chałupnik, Krzysztof Pawlewicz, Marek Pycia, Mikołaj Rotkiewicz, Łukasz Wiechecki, Krzysztof Ziemiański, Wzór Eulera w różnych wymiarach
17:15 Marcin Chałupnik, Krzysztof Pawlewicz, Marek Pycia, Mikołaj Rotkiewicz, Łukasz Wiechecki, Krzysztof Ziemiański, Spłaszczalność grafów

25 stycznia 1997, sobota

09:15 Janusz Morawiec, Od podziałów odcinka do równań funkcyjnych i miar niezmienniczych
10:15 Jarosław Wróblewski, Twierdzenie chińskie o resztach
11:15 Wojciech Guzicki, Twierdzenie Ramseya
16:15 Marcin Chałupnik, Krzysztof Pawlewicz, Marek Pycia, Mikołaj Rotkiewicz, Łukasz Wiechecki, Krzysztof Ziemiański, Twierdzenie Cauchy'ego o sztywności wielościanów
17:15 Marcin Chałupnik, Krzysztof Pawlewicz, Marek Pycia, Mikołaj Rotkiewicz, Łukasz Wiechecki, Krzysztof Ziemiański, Twierdzenie Freundenthala - van der Wardena o wielościanach równoforemnościennych

26 stycznia 1997, niedziela

09:15 Zdzisław Pogoda, Teoria homotopii
11:15 Krzysztof Nowiński, Odtwarzanie kształtów cząstek chamicznych

27 stycznia 1997, poniedziałek

09:15 Witold Więsław, Liczby peadyczne
10:15 Jarosław Górnicki, Przestrzenie z własnością Opiala
11:15 Grafy probabilistyczne
16:15 Marcin Chałupnik, Krzysztof Pawlewicz, Marek Pycia, Mikołaj Rotkiewicz, Łukasz Wiechecki, Krzysztof Ziemiański, Problem barw
17:15 Marcin Chałupnik, Krzysztof Pawlewicz, Marek Pycia, Mikołaj Rotkiewicz, Łukasz Wiechecki, Krzysztof Ziemiański, Grafy jednobieżne

28 stycznia 1997, wtorek

09:15 Andrzej Dąbrowski, Próbkowanie w procesach stochastycznych
11:15 Włodzimierz Waluś, Metody różnicowe

Uczestnicy

  1. Jerzy Bednarczuk
  2. Andrzej Chmura
  3. Marek Czerni
  4. Andrzej Dąbrowski
  5. Maria Dudała
  6. Tadeusz Gajewski
  7. Jarosław Górnicki
  8. Jolanta Grala
  9. Joanna Grygiel
  10. Wojciech Guzicki
  11. Joanna Hajłasz
  12. Piotr Hajłasz
  13. Agata Hoffman
  14. Małgorzata Hryniewicka
  15. Piotr Jakóbczak
  16. Mirosław Jakubiak
  17. Joanna Kantor
  18. Adam Kolany
  19. Krystyna Kordos
  20. Paweł Kornacki
  21. Jan Krempa
  22. Eryk Kurcius
  23. Olga Macedońska
  24. Zbigniew Marciniak
  25. Maria Mastalerz-Wawrzyńczak
  26. Małgorzata Mikołajczyk
  27. Jerzy Mioduszewski
  28. Wiktoria Miszuris
  29. Janusz Morawiec
  30. Krzysztof Nowiński
  31. Monika Olech
  32. Janusz Olszewski
  33. Krzysztof Omiljanowski
  34. Antoni Pardała
  35. Krzysztof Parol
  36. Piotr Pawlas
  37. Krzysztof Pawłowicz
  38. Zdzisław Pogoda
  39. Mikołaj Rotkiewicz
  40. Waldemar Rożek
  41. Anna Rudnik
  42. Aleksander Rutkowski
  43. Agnieszka Sakowicz
  44. Paweł Strzelecki
  45. Lesław Szczerba
  46. Erwin Turdza
  47. Włodzimierz Waluś
  48. Łukasz Wiechecki
  49. Witold Więsław
  50. Urszula Wlazłowska-Zając
  51. Krystyna Woycicka
  52. Jarosław Wróblewski
  53. Krzysztof Zajkowski
  54. Krzysztof Ziemiański

Medale