3. Szkoła Matematyki Poglądowej

„Ciągłość w matematyce”

1989-08-25 – 1989-08-29, Siedlce


Program

25 sierpnia 1989, piątek

09:00 Otwarcie Szkoły
09:15 Jerzy Mioduszewski, Wstęp historyczny: paradoksy Zenona, geneza analizy matematycznej
11:15 Marek Kordos, Proporcje Eudoksosa a przekroje Dedekinda
16:15 Wojciech Guzicki, Niepodzielne a analiza niestandardowa

26 sierpnia 1989, sobota

09:15 Krzysztof Ciesielski, Zdzisław Pogoda, Podstawowe twierdzenia topologii (I)
11:15 Zbigniew Marciniak, Rozmaitości (I)
16:15 Roman Duda, Osobliwe położenia w przestrzeniach euklidesowych

27 sierpnia 1989, niedziela

09:15 Janusz Charatonik, Osobliwości kontinuów
11:15 Jerzy Mioduszewski, Granice odwrotne

28 sierpnia 1989, poniedziałek

09:15 Arkadiusz Płoski, Newton, Leibniz - początki analizy matematycznej
11:15 Władysław Wilczyński, Osobliwości funkcji rzeczywistych
16:15 Wojciech Guzicki, Dominacja matematyki dyskretnej nad ciągłością
17:15 Lesław Szczerba, Mereologia

29 sierpnia 1989, wtorek

09:15 Krzysztof Ciesielski, Zdzisław Pogoda, Podstawowe twierdzenia topologii (II)
11:15 Zbigniew Marciniak, Rozmaitości (II)

Uczestnicy

  1. Krystyna Ambroch
  2. Stanisław Buchcic
  3. Janusz Charatonik
  4. Zygmunt Charzyński
  5. Jacek Chmielewski
  6. Krzysztof Ciesielski
  7. Sławomir Cynk
  8. Andrzej Dąbrowski
  9. Janusz Dronka
  10. Józef Duda
  11. Roman Duda
  12. Mirosław Filipczak
  13. Kazimierz Goebel
  14. Jarosław Górnicki
  15. Zbigniew Grabski
  16. Wojciech Guzicki
  17. Danuta Jach
  18. Ryszard Janiszewski
  19. Janusz Jaskuła
  20. Marek Kordos
  21. Henryk Kotlarski
  22. Paweł Krupski
  23. Jarosław Lech
  24. Zofia Leszczyńska
  25. Beata Makuch
  26. Roman Mańka
  27. Zbigniew Marciniak
  28. Maria Mastalerz-Wawrzyńczak
  29. Stanisław Miklos
  30. Jerzy Mioduszewski
  31. Paweł Muszyński
  32. Zofia Muzyczka
  33. Agata Narloch
  34. Wacław Nieuważny
  35. Marta Obłoza
  36. Witold Obłoza
  37. Krzysztof Omiljanowski
  38. Zofia Pawlikowska-Brożek
  39. Janusz Pawłowski
  40. Maria Piaskowska
  41. Hanna Pikus
  42. Kazimiera Pilarska
  43. Arkadiusz Płoski
  44. Zdzisław Pogoda
  45. Anna Rudnik
  46. Arkadiusz Siwiec
  47. Grażyna Stankiewicz
  48. Sylwia Szadrowska
  49. Barbara Szal
  50. Lesław Szczerba
  51. Bożena Szkopińska
  52. Piotr Szymaniak
  53. Eliza Wajch
  54. Jan Waszkiewicz
  55. Urszula Wilczyńska
  56. W. Wilczyński
  57. Wioletta Witoń
  58. Agnieszka Wojciechowska-Waszkiewicz
  59. Krystyna Woycicka
  60. Dorota Wyrzykowska
  61. Iwona Zarzyka
  62. Mirosława Zawal-Jarosik
  63. Mirosława Zima