20. Szkoła Matematyki Poglądowej

„Kultura matematyczna - teoria i zbiór zadań”

1998-01-30 – 1998-02-02, Grzegorzewice

Szkoła poświęcona jest wymianie poglądów i stanowisk na temat najistotniejszych aspektów i główych kierunków działania na rzecz kultury matematycznej. Swoje stanowiska na ten temat przedstawią wybitni specjaliści z całego kraju.

Program

30 stycznia 1998, piątek

09:15 Zbigniew Marciniak, Kultura matematyczna = świadomość struktury
10:15 Władysław Narkiewicz, Czy precyzja rozwiązań świadczy o kulturze matematycznej?
11:15 Jerzy Mioduszewski, Funkcje Binga
12:15 Mirosław Lachowicz, Monotoniczna ewolucja
16:15 Arkadiusz Płoski, Dzielenie z resztą - od Euklidesa do Thoma i Malgrange'a
17:15 Krzysztof Omiljanowski, Siedem grzechów głównych

31 stycznia 1998, sobota

09:15 Paweł Strzelecki, O równaniach Beltramiego
10:15 Michał Szurek, Co nowego w równaniach kwadratowych
11:15 Wojciech Guzicki, Pojąć sens hieroglifu
12:15 Stefan Jackowski,
16:15 Jarosław Wróblewski, Liczby porządkowe, czyli trzy po trzy bez jednej
17:15 Kazimierz Goebel,

1 lutego 1998, niedziela

09:15 Krzysztof Ciesielski, O wyborach i piłce nożnej
10:15 Jerzy Bednarczuk, Jedno zdanie o czworościanie
11:15 Edward Tutaj, Kultura matematyczna w szczególnym przypadku
12:15 Lesław Szczerba, Elegancja

2 lutego 1998, poniedziałek

09:15 Zdzisław Pogoda, Homologie na palcach liczone
10:15 Witold Więsław, Kultura matematyczna, czyli kultura matematyków

Uczestnicy

  1. Krystyna Ambroch
  2. Urszula Anacka
  3. Iwona Bardzicka
  4. Wiktor Bartol
  5. Jerzy Bednarczuk
  6. Joanna Bednarczuk
  7. Maria Borowska
  8. Maciej Bugaj
  9. Zygmunt Charzyński
  10. Andrzej Chmura
  11. Agnieszka Ciesielska
  12. Krzysztof Ciesielski
  13. Marek Czerni
  14. Andrzej Dąbrowski
  15. Maria Dudała
  16. Kazimierz Goebel
  17. Jarosław Górnicki
  18. Jan Górowski
  19. Jolanta Grala
  20. Wojciech Guzicki
  21. Małgorzata Hryniewicka
  22. Stefan Jackowski
  23. Mirosław Jakubiak
  24. Jacek Jakubowski
  25. Joanna Kantor
  26. Adam Kolany
  27. Ewa Kołodziejczyk
  28. Krystyna Kordos
  29. Marek Kordos
  30. Tatiana Korzeniowska
  31. Dorota Kowalewska
  32. Monika Król
  33. Eryk Kurcius
  34. Mirosław Lachowicz
  35. Genowefa Lipska
  36. Adam Łomnicki
  37. Olga Macedońska-Nosalska
  38. Zbigniew Marciniak
  39. Maria Mastalerz-Wawrzyńczak
  40. Małgorzata Mikołajczyk
  41. Jerzy Mioduszewski
  42. Zofia Muzyczka
  43. Adam Mysior
  44. Władysław Narkiewicz
  45. Wacław Nieuważny
  46. Marek Niezgódka
  47. Tomasz Nowicki
  48. Adam Okenczyc
  49. Krzysztof Omiljanowski
  50. Henryka Palusińska
  51. Ewald Paprocki
  52. Antoni Pardała
  53. Arkadiusz Płoski
  54. Zdzisław Pogoda
  55. Waldemar Rożek
  56. Anna Rudnik
  57. Agnieszka Sakowicz
  58. Witold Stachnik
  59. Barbara Stachurska
  60. Jan Stankiewicz
  61. Paweł Strzelecki
  62. Agnieszka Sułowska
  63. Barbara Szal
  64. Lesław Szczerba
  65. Tomasz Szemberg
  66. Michał Szurek
  67. Aneta Szynal
  68. Aneta Śliżewska
  69. Kamila Śniegoska
  70. Michał Trzęsiok
  71. Edward Tutaj
  72. Witold Więsław
  73. Jarosław Wróblewski
  74. Józef Zając
  75. Monika Zielińska

Medale