10. Szkoła Matematyki Poglądowej

„Co i jak mówimy studentom”

1993-01-29 – 1993-02-02, Miętne


Program

29 stycznia 1993, piątek

09:15 Małgorzata Mikołajczyk, Koła fortuny
10:45 Krzysztof Omiljanowski, Etiudy na instrumenty klawiszowe
12:15 Agata Hoffman, Parkietaże
16:15 Agnieszka Wojciechowska-Waszkiewicz, Algorytm Euklidesa

30 stycznia 1993, sobota

09:15 Stefan Turnau, Gdyby Euklides miał komputer...
10:15 Armen Edigarain, O resztach kwadratowych
11:15 Andrzej Daniluk, Falki jako bazy ortonormalne
12:15 Zdzisław Pogoda, Krzywizna
16:15 Krzysztof Ciesielski, Czego i jak nie mówimy studentom- twierdzenie Poincare- Bendixona

31 stycznia 1993, niedziela

09:15 Józef Banaś, Wybrane właściwości bazy Hamela
10:15 Janusz Dronka, Wielomiany, ich pochodne i ich zera
11:15 Jarosław Górnicki, Nierówności i ekstrema
16:15 Jerzy Bednarczuk, Stożkowe, cz. I

1 lutego 1993, poniedziałek

09:15 Paweł Strzelecki, Metoda drzew w rachunku prawdopodobieństwa
10:30 Marcin Mazur, Skąd się biorą ułamki łańcuchowe?
11:45 Piotr Hajłasz, Długość krzywej i co z tego wynika
16:15 Zbigniew Marciniak, O wzroście

2 lutego 1993, wtorek

09:15 Andrzej Sładek, O sumach kwadratów
10:15 Marian Podhorodyński, O niezależności doświadczeń losowych
11:15 Jerzy Bednarczuk, Stożkowe, cz. II
12:15 Marek Kordos, Pięć podejść do analizy

Uczestnicy

  1. Krystyna Ambroch
  2. Józef Banaś
  3. Lech Bartłomiejczyk
  4. Jerzy Bednarczuk
  5. Zbigniew Bobiński
  6. Maria Borowska
  7. Teresa Bury
  8. Zygmunt Charzyński
  9. Krzysztof Ciesielski
  10. Anna Ciszewska
  11. Andrzej Daniluk
  12. Andrzej Dąbrowski
  13. Janusz Dronka
  14. Armen Edigarian
  15. Jarosław Górnicki
  16. Piotr Hajłasz
  17. Agata Hoffman
  18. Mirosław Huczek
  19. Mirosław Jakubiak
  20. Paweł Jarek
  21. Weronika Jaśkiewicz
  22. Anna Kanik
  23. Klara Kilewicz
  24. Marek Kordos
  25. Jadwiga Lizak
  26. Romualda Lizak
  27. Jolanta Ładyżyńska
  28. Włodzimierz Łuczkowski
  29. Zbigniew Marciniak
  30. Maria Mastalerz-Wawrzyńczak
  31. Marcin Mazur
  32. Stanisław Miklos
  33. Małgorzata Mikołajczyk
  34. Jerzy Mioduszewski
  35. Janusz Morawiec
  36. Zofia Muzyczka
  37. Krzysztof Omiljanowski
  38. Aleksander Palij
  39. Barbara Pietrzyk
  40. Marian Podhorodyński
  41. Zdzisław Pogoda
  42. Paweł Rudecki
  43. Anna Rudnik
  44. Andrzej Sładek
  45. Barbara Stachurska
  46. Eugeniusz Stasiak
  47. Paweł Strzelecki
  48. Barbara Szal
  49. Lesław Szczerba
  50. Stefan Turnau
  51. Mirosław Uscki
  52. Piotr Uss
  53. Janusz Walorski
  54. Jan Waszkiewicz
  55. Maria Wesołowska
  56. Agnieszka Wojciechowska-Waszkiewicz
  57. Anna Woś
  58. Krystyna Woycicka
  59. Krzysztofa Zdunek
  60. Edward Zych
  61. Bożena Zyczyńska